Karpacki Szlak Rowerowy – odcinek podkarpacki – LubimyRowery.pl

UWAGA: Trasa przebiegu szlaku nie testowana przez serwis LubimyRowery.pl.

Informacja o przebiegu pochodzi ze strony internetowej www.mojebieszczady.com 

Pobierz ślad GPX

Jak korzystać z map na stronie LubimyRowery.pl? – Przeczytaj TUTAJ

Długość szlaku: 182km

Początek odcinka podkarpackiego

Miejscowość Rozstajne na granicy województw Podkarpackiego i Małopolskiego

Koniec odcinka podkarpackiego

przejście graniczne z Ukrainą w Krościenku

Trudność

Brak szczegółowych informacji, ale długość szlaku wskazuje na szlak dla rowerzystów zaawansowanych.

Oznakowanie

Oznakowany jest kolorem czerwonym z logo szlaku przedstawiającego rowerzystę na stylizowanych górach i podpisem „Carpathian Cycle Route”.

Opis szlaku

Beskid Niski oraz Bieszczady można poznać wędrując na rowerze wzdłuż pasma granicznego, wybierając się na wyprawę szlakiem „Carpathian Cyclo Route”. Szlak rozpoczynający się na czesko – polskim przejściu granicznym w Cieszynie. Karpacki Szlak Rowerowy – prowadzi wzdłuż północnej, polskiej strony Łuku Karpat. Szlak, w swoim zamiarze, ma stworzyć wokół Łuku Karpat „pętlę” łączącą 6 krajów: Polskę, Rumunię, Węgry, Ukrainę, Słowację i Czechy. Motywem wiążącym poszczególne regiony, są słynne po obu stronach łuku karpackiego, owiane legendą, postacie górskich zbójników.  Przebiega on przez miejsca związane z tymi postaciami, oraz okolice, w których żywe są legendy opiewające ich czyny. Jest jednocześnie szlakiem rowerowym mającym, w swojej idei, połączyć narody krajów karpackich, ich kulturę, zaprezentować elementy wspólne w historii. Dodatkowym motywem, który łączy poszczególne regiony jest kultura wołoska, która w znaczący sposób odcisnęła swoje piętno na kulturze i historii narodów karpackich.

Przebieg przez województwo podkarpackie rozpoczyna się w miejscowości Rozstajne i dalej przez Grab, Krempną, Polany, Maszanę, Tylawę, Wisłok Wielki. Bieszczadzka część szlaku rozpoczyna się w Komańczy i przez Smolnik, Wolę Michową, Żubracze, Cisną, Dołżycę, Rajskie, Czarną, Ustrzyki Dolne prowadzi do przejścia granicznego w Krościenku na Ukrainę.

Inne szlaki rowerowe w niedalekiej odległości

– R63 – Śladami przygód dobrego wojaka Szwejka

– Szlak Ikon

– Rowerowy Szlak Nadsańskich Umocnień

Zalecany rower do przejazdu szlakiem: trekkingowy lub górski