Wycieczka odbyła się w terminie 14-16 wrzesień 2018.

Tym razem zabierzemy Was na zakończenie lata do „Serca Kaszub”… bo tak potocznie nazywany jest ten region województwa pomorskiego. To kraina o niepowtarzalnym, różnorodnym krajobrazie pełnym lasów, jezior, rzek i malowniczych wzgórz morenowych. Ta wycieczka rowerowa pozwoli zbliżyć się do tego co najpiękniejsze, najbardziej urokliwe i tajemnicze o tej porze roku. W czasie tego rajdu poznacie Kaszuby u schyłku lata i na przedprożu jesieni…    

Termin: 14.09.2018 – 16.09.2018

Poziom trudności: Rekreacyjny – Średni

Program imprezy:

Dzień 1, piątek 14 września 2018 r.

Dystans około 60 – 70 km

Wycieczka rowerowa rozpoczyna się w piątkowy poranek o godz. 9:00 na placu pomiędzy KFC i  dworcem PKP Gdańsk Główny.

Gdańskimi DDR-kami opuścimy teren zabudowany od południowej strony Gdańska. Dalej przez lasy otomińskie i Nadleśnictwo Kolbudy przeskoczymy przez rejon Przywidza nie na darmo nazywany Bieszczadami Północy. Kto nie wierzy, ten zobaczy… Po drodze poza wspaniałymi morenowymi krajobrazami napotkamy z pewnością niejedną przyrodniczą lub kulturową ciekawostkę. Jedno co jest pewne… na nudę nie będzie można się skarżyć!

Do Bazy Rajdu zawitamy w godzinach późno popołudniowych. 

Po dojechaniu do celu dnia czeka nas jeszcze biesiadka przy grillu lub ognisku.

Dzień 2, sobota 15 września 2018 r.

Dystans około 60 – 70 km

Kolejny dzień rowerowej przygody to kolejne rowerowe wyzwanie. Tym razem wyruszymy na spotkanie okolicom Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego. Wyruszymy tamtejszymi duktami w  kierunku Jezior Wdzydzkich i zabawimy w tym rejonie cały dzień. Główne atrakcje tego dnia to podróż pośród kaszubskiej przyrody. Na naszej trasie będziemy poszukiwać naturalnych uroczysk i pierwotnych form przyrodniczych oraz rezerwatów. Jeżeli czas, chęci i siły nam pozwolą to zawitamy jeszcze w pobliskiej Kościerzynie na małym zwiedzaniu miasta lub działających tam obiektów muzealnych.

Do Bazy Rajdu dojedziemy jak w dniu poprzednim przed wieczorem. Na miejscu zorganizujemy biesiadę przy grillu lub ognisku.

Dzień 3, niedziela 16 września 2018 r.

Dystans około 60 – 70 km

W planie ostatniego dnia rowerowej wycieczki jest droga powrotna do Gdańska i zakończenie wycieczki. Trasa powrotna będzie nas wiodła również pośród okolicznych jezior, oczek wodnych i naturalnych torfowisk kaszubskich. Na jej przebiegu napotkamy wiele atrakcyjnych form przyrodniczych, panoram ze wzgórz morenowych oraz kaszubskich krajobrazów. Całość trasy będzie wiodła raczej z dala od natężonego ruchu samochodowego i całego z nim związanego gwaru. 

Rowerową przygodę na Kaszubach zakończymy w godzinach późno popołudniowych w  okolicach południowych dzielnic Gdańska. 

Zasady obowiązujące podczas rajdu

Grupę prowadzi jeden lub dwóch  przewodników w zależności od liczebności grupy i warunków terenowych. Jest to osoba z dużym doświadczeniem rowerowym i turystycznym. Ze względów bezpieczeństwa nie należy wyprzedzać przewodnika ponieważ tylko on zna trasę rajdu. Do Przewodnika należy decyzja, kiedy i gdzie są organizowane postoje (kwestie do uzgodnienia z grupą Uczestników). Każdy Uczestnik jest zobowiązany do przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Prędkość jazdy należy dostosować do swoich możliwości kondycyjnych i umiejętności jazdy. Przewodnik prowadzi grupę z w miarę stałą prędkością umożliwiającą komfortową i atrakcyjną jazdę całej grupie. Podczas jazdy rowerem zabronione jest spożywanie alkoholu i każdy Uczestnik jest zobowiązany do zachowania należytego bezpieczeństwa podczas jazdy. Na podjazdach każdy jedzie swoim tempem. Jeśli podjazd jest długi, trudny i ktoś zostaje w tyle, pozostali Uczestnicy czekają na ostatniego, aż ten wyjedzie i wspólnie ruszają w dalszą drogę. Na całej długości trasy poruszamy się grupą.

Gdzie śpimy, gdzie i co jemy?

Wycieczka jest imprezą budżetową i baza noclegowa to skromnie wyposażona drewniana chatka. Skromnie, ale gustownie i z kaszubskim klimatem. To nowy obiekt wyposażony w łazienki, kuchnię, kominek na chłodne wieczory. W budynku znajduje się jedna przestronna sala, która będzie służyć nam za sypialnię. Chatka zlokalizowana jest na obrzeżach Nowej Karczmy pośród naturalnego otoczenia. W okolicy budynku znajduje się wiata wyposażona w grill oraz miejsce na ognisko. W bezpośrednim sąsiedztwie również urokliwe torfowisko z pomostem i ścieżką dydaktyczną. Miejsce w którym na małym skrawku terenu można znaleźć całą przyrodę Kaszub…

Wyżywienie podczas trwania wycieczki, każdy Uczestnik zapewnia sobie we własnym zakresie.

Ubezpieczenie podczas wyjazdu?

Każdy z uczestników ubezpiecza się we własnym zakresie.

Co ze sobą zabrać i jak się spakować?

Każdy Uczestnik swój bagaż wiezie osobiście w sakwach lub plecaku. W zależności od potrzeb. Poza standardowym wyposażeniem każdy Uczestnik powinien zabrać ze sobą karimatę lub materac oraz śpiwór. W bazie noclegowej nie ma łóżek. Wskazane jest zabranie ze sobą turystycznych sztućców.

Uczestnik Rajdu zobowiązany jest posiadać sprawny rower oraz w razie awarii zapasową dętkę i podstawowe narzędzia do jego naprawy. Odzież adekwatną do pogody, ewentualnie kurtkę przeciwdeszczową w razie jej kaprysów.

Należy posiadać także dowód osobisty lub inny dokument tożsamości.

Bagaż i transport:

Do Bazy Rajdu wszyscy Uczestnicy dojeżdżają we własnym zakresie. Organizator nie zapewnia dojazdu na miejsce startu ani nie zapewnia transportu w drodze powrotnej do domu po zakończeniu imprezy. Organizator nie ponosi odpowiedzialności wobec uczestników za ewentualne zdarzenia powstałe podczas dojazdu do i z miejsca rajdu. 

Zasady obowiązujące podczas rajdu

Warunkiem realizacji rajdu jest zebranie grupy minimum 10 Uczestników.

W przypadku niezebrania wymaganej na 3 dni przed rajdem liczby uczestników wszystkie wpłaty zostaną zwrócone.

Liczba Uczestników ograniczona – maksymalnie 20 osób

Koszt uczestnictwa w rajdzie to: 140 zł – płatne w dniu rozpoczęcia rajdu przed startem.

Cena uwzględnia obsługę grupy uczestników przez doświadczonego przewodnika, który pilotuje całą trasę, w razie awarii służy pomocą techniczną i zapleczem sprzętowym, sprawuje opiekę nad uczestnikami, posiada także apteczkę pierwszej pomocy.

Dodatkowo w opłacie uczestnictwa:

  • 2 noclegi
  • mapę on-line trasy rajdu (Google Maps)
  • znakowanie trasy wycieczki
  • każdego dnia przygotowane ognisko lub grill (menu grillowe każdy przygotowuje we własnym zakresie).
  • podatek VAT

Podany koszt nie obejmuje:

  • wydatków natury osobistej
  • wydatków związanych ze zwiedzaniem okolicznych atrakcji (muzea, skanseny, wieże widokowe nie ujętych powyżej)

Rezerwacja oferty:

Wcześniej dokładnie zapoznaj się z Regulaminem.

Rezerwacji można dokonać telefonicznie pod numerem: 509 988 052 lub mailowo na adres: lubimyrowery@gmail.com

 

W razie pytań prosimy o kontakt z Organizatorem: 

Piotrek Książek, tel.: +48 509 988 052, mail: lubimyrowery@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *