Majówka rowerowa na Kaszubach

Impreza już się odbyła.

Proponowany Rajd Rowerowy ma charakter typowo rekreacyjny i ma na celu zachęcenie amatorów i pasjonatów turystyki rowerowej do aktywnego spędzania czasu w przepięknych rejonach Pojezierza Kaszubskiego. To trzydniowa wyprawa rowerowa bez rywalizacji sportowej. Jej forma z pewnością pozwoli rozbudzić nasz organizm po minionej zimie i naładować akumulatory na nadchodzące, pełne atrakcji lato.

Rajd adresowany do amatorów aktywnej turystyki rowerowej gustujących w wyprawach średnio-trudnych. Dzienny dystans proponowanych wycieczek oscylować będzie w dystansie 75-80 km. Na trasie należy liczyć się z licznymi i o zmiennej długości podjazdami o zróżnicowanej nawierzchni. W głównej mierze drogi szutrowe, gruntowa, leśne dukty. W niewielkim stopniu drogi asfaltowe o nieznacznym natężeniu ruchu samochodowego.

Dzień 1, piątek 1 maja 2015 r.

Start rajdu z Gdańsk Oliwa, w godzinach porannych

Trasa będzie wiodła głównie drogami gruntowymi i szutrowymi w dużej części skrytymi w leśnych połaciach Kaszub. Po drodze będziemy mijać liczne w tym rejonie mniejsze i większe malowniczo położone jeziora polodowcowe. Pierwszy dzień upłynie nam na pedałowaniu w kierunku miejscowości Krzeszna położonej niemalże w centrum tzw. Szwajcarii Kaszubskiej.

Planowany dojazd do Bazy Rajdu  około godziny 17:00 – 18:00.

Po zakwaterowaniu i odpoczynku,  zasiądziemy wspólnie do obiadokolacji, a wieczorem jak będą chęci zapraszamy do biesiady przy grillu lub ognisku.

Dzień 2, sobota 2 maja 2015 r.

Po śniadaniu, wyruszymy na całodniową wycieczkę rowerową najpiękniejszymi rejonami Szwajcarii Kaszubskiej, wokół kompleksu Jezior Raduńskich. Drogi, którymi będziemy poruszać się, to w głównej mierze szlaki turystyczne o szutrowej i gruntowej nawierzchni. Częściowo trasa będzie wiodła również drogami asfaltowymi o nieznacznym natężeniu ruchu samochodowego, zahaczając o maleńkie osady i miejscowości Środkowych Kaszub. Trasę wyprawy urozmaicać będą urokliwe krajobrazy licznych w tym rejonie jezior polodowcowych, które niejednokrotnie podziwiać będziemy z wszechobecnych punktów widokowych. Mieniąca się w bogatej szacie barw natura zachęci nas do zapoznania się z jej walorami. Prócz pięknych w tej okolicy akwenów i lasów zobaczymy tajemnicze rezerwaty przyrody, a w nich drzewa pomnikowe i głazy narzutowe, zwane Diabelskimi Kamieniami. Na naszej trasie niejednokrotnie napotkamy również na atrakcje architektury i kultury kaszubskiej, którym także poświęcimy chwilę uwagi.

Prócz aktywnego wypoczynku na rowerowym siodle planujemy postoje i odpoczynek. Pięknych miejsc na piknik jest tu co niemiara, a my z pewnością wybierzemy te najbardziej urokliwe, z dala od cywilizacji by choć na chwilę odetchnąć od miasta i codziennych obowiązków.

Planowany dojazd do bazy rajdu około godziny 17:00 – 18:00, a następnie wspólna obiadokolacja. Wieczorem, podobnie jak pierwszego dnia zapraszamy do biesiady przy grillu lub ognisku.

Dzień 3, niedziela 3 maja 2015 r.

Po śniadaniu wyruszymy w drogę powrotną do Trójmiasta. Żeby jednak nie było nudno, trasa z pewnością będzie różnić się od tej, którą pokonaliśmy pierwszego dnia. Tak jak poprzednio, pojedziemy rzadko uczęszczanymi drogami asfaltowymi i gruntowymi, starając się pomijać kontakt z cywilizacją. Na trasie rajdu nie zabraknie urokliwych miejsc wartych uwagi.

Do udziału w rajdzie zalecamy rower górski lub trekkingowy 

Gdzie śpimy, gdzie i co jemy?

Bazą rajdu jest atrakcyjny pensjonat leżący na skraju kompleksu Jezior Raduńskich. Gościniec oferuje pokoje, dwu i czteroosobowe, a także przestronne apartamenty, z łóżkami oddzielnymi lub małżeńskimi. Każdy z nich wyposażony jest oczywiście w łazienkę, niektóre posiadają także balkon lub taras z widokiem na Jezioro Ostrzyckie.

Cały obiekt jest nowocześnie wyposażony, pokoje są czyste i przestronne z możliwością wykupienia wyżywienia. Gospodarz domu wypoczynkowego oferuje doskonałe, smaczne i wartościowe śniadania oraz pożywne i obfite obiadokolacje.


Organizator rajdu nie zapewnia noclegu i wyżywienia. Istnieje możliwość wykupienia noclegu oraz wyżywienia w bazie rajdu we własnym zakresie. Właściciel obiektu gwarantuje, że zgłoszona wcześniej liczba uczestników będzie miała zapewniony nocleg i wyżywienie. Specjalnie dla naszej grupy śniadanie jest w cenie 12 zł oraz obiadokolacja za 25 zł od osoby. Cena noclegu to 50 zł za dobę od osoby. W celu skorzystania z oferty należy przygotować na ten cel około 200 zł.

Dotyczy to uczestników chcących skorzystać z noclegu i wyżywienia w bazie Rajdu.

Ubezpieczenie podczas wyjazdu

Wszyscy Uczestnicy objęci ubezpieczeniem NNW i KL na czas trwania rajdu.

Co ze sobą zabrać i jak się spakować?

Każdy uczestnik Rajdu zobowiązany jest posiadać sprawny rower oraz w razie awarii zapasową dętkę i podstawowe narzędzia do jego naprawy. Odzież adekwatną do pogody, ewentualnie kurtkę przeciwdeszczową w razie jej kaprysów. Warto mieć również jakieś zaskórniaki  na ewentualne drugie śniadanie lub uzupełnienie płynów w czasie jazdy.

Należy posiadać także dowód osobisty lub inny dokument tożsamości.

Bagaż i transport

Dzień przed rozpoczęciem wyprawy istnieje możliwość przekazania bagażu do samochodu serwisowego, który dostarczy go do bazy rajdu. Takie rozwiązanie ułatwi nam podróżowanie „na lekko” zabierając ze sobą jedynie to co najbardziej jest nam potrzebne. Miejsce i godzinę odbioru bagaży uzgodnimy z uczestnikami mailowo lub telefonicznie. Na miejsce startu uczestnicy udają się we własnym zakresie.

Zasady obowiązujące podczas rajdu

Warunkiem realizacji rajdu jest zebranie minimum grupy 10 Uczestników.

W przypadku niezebrania wymaganej na 14 dni przed rajdem liczby uczestników wszystkie wpłaty zostaną zwrócone.

Każdą grupę prowadzi jeden lub dwóch  przewodników w zależności od liczebności grupy i warunków terenowych. Jest to osoba z dużym doświadczeniem rowerowym i turystycznym. Ze względów bezpieczeństwa nie należy wyprzedzać przewodnika ponieważ tylko on zna trasę rajdu. Do Przewodnika należy decyzja, kiedy i gdzie są organizowane postoje (kwestie do uzgodnienia z grupą Uczestników). Każdy Uczestnik jest zobowiązany do przestrzegania przepisów ruchu drogowego.. Podczas jazdy rowerem zabronione jest spożywanie alkoholu. Każdy Uczestnik jest zobowiązany do zachowania należytego bezpieczeństwa podczas jazdy.

Cena za wyjazd:

Koszt uczestnictwa w rajdzie to: 145 zł od osoby.

W ramach tej opłaty wliczamy: -ubezpieczenie NNW, KL -transport bagaży, by móc podróżować na lekko -obsługę grupy przez doświadczonego przewodnika / pilota rajdu -ułożenie krajoznawczej trasę, z dala od wzmożonego ruchu samochodów, -pomoc techniczną w razie awarii roweru -pilot/opiekun rajdu posiada także apteczkę pierwszej pomocy.

W ramach opłaty uczestnicy otrzymują mapę wycieczki oraz okazyjny pamiątkowy upominek na zakończenie rajdu.

W cenie oferty nie ujęto wyżywienia oraz noclegu. Orientacyjny koszt 2 noclegów i wyżywienia (śniadanie i obiadokolacja) to 200 zł, który każdy uczestnik pokrywa we własnym zakresie na miejscu. Ze względu na zorganizowany wyjazd wynegocjowaliśmy z Gospodarzem bazy rajdu specjalne warunki cenowe.

Rezerwacja oferty:

Wcześniej dokładnie zapoznaj się z Regulaminem.

Rezerwacji można dokonać telefonicznie lub mailowo.

Rezerwacje e-mail pod adresem: lubimyrowery@gmail.com

W treści e-maila należy podać:

  1. Imię i Nazwisko
  2. Adres zamieszkania
  3. Adres e-mail do wysyłki korespondencji
  4. Telefon kontaktowy
  5. Datę urodzenia
  6. PESEL (do ubezpieczenia NNW, KL)

Umowę Uczestnictwa przysyłamy e-mailem.

Po rezerwacji telefonicznej lub e-mailowej potwierdzeniem uczestnictwa jest wpłata za udział w Rajdzie.

Kwota wpłaty: 145 zł

Termin wpłaty: do trzech dni od momentu dokonania rezerwacji.

Tytuł przelewu: Majówka 2015 – Imię i Nazwisko Uczestnika.

Nr rachunku: 82 1142 0008 0000 1062 0010 5453

Organizatorzy:

   

Piotrek Książek, tel.: +48 509 988 052, mail: lubimyrowery@gmail.com

 

Krzysztof Kochanowicz, tel.: +48 502 778 115, mail: gr3aktywnie@gmail.com