Rodzinny partner na wędrówki od Garmina … eTrex Touch 35

eTrex Touch 35 to nowość w linii urządzeń nawigacyjnych z ekranem dotykowym wśród szerokiej gamy zabawek Garmin’a. Najnowszy model eTrex’a charakteryzuje się łatwą i wygodną obsługą . Polecany jest aktywnym rodzinom spędzającym wolne chwile na świeżym powietrzu, ale zadowoleni z jego funkcjonalność powinni być również amatorzy turystyki rowerowej i wspinaczek górskich.

Nawigacja eTrex Touch została przygotowana do pracy w trudnych warunkach, charakteryzuje się wodoodpornością na poziomie IPX7 i ma odporny na zarysowania ekran. 16-godzinny czas działania na bateriach i możliwość użycia standardowych, wymiennych baterii AA sprawiają, że nie musisz martwić się o ładowanie w czasie wyprawy. Należy pamiętać, że parametr 16 godzinnej pracy określono dla urządzenia pracującego w optymalnych warunkach.

Dzięki dodatkowemu wysokościomierzowi barometrycznemu sprawdza się on także podczas pieszych i rowerowych wycieczek górskich. Dodatkowo poza satelitami GPS obsługuje również systemy GLONASS, pozwalając korzystać z możliwości dwóch serwisów satelitarnych.

Model eTrex zawiera wszystkie klasyczne funkcje serii eTrex, takie jak informacje dotyczące połowów i polowań, zegarek sportowy, kalendarz słoneczny i księżycowy, a także godziny wschodów i zachodów słońca.


Urządzenie ma fabrycznie zainstalowane mapy TopoActive Europe 46 krajów i zoptymalizowane profile rekreacyjnych form aktywności. Mapy można aktualizować bez dodatkowych kosztów. Ponadto urządzenie wyposażono w dość dużą pamięć wewnętrzna o pojemności 8 GB i gniazdo dla karty microSD zapewniającej miejsce na dodatkowe mapy, np. szczegółowe mapy topograficzne lub morskie.

Nawigacja eTrex Touch to również bardzo dobre i przydatne narzędzie dla pasjonatów geocachingu, który jest dostępny dla wszystkich, ponieważ podaje trasy do skrzynek bez użycia papierowych map, ich oceny i najnowsze wpisy bezpośrednio na ekranie. Zawiera informacje o 250 000 skrzynek do geocachingu, co zapewnia wiele godzin zabawy w terenie. Wszystkie lokalizacje skrzynek pochodzą z serwisu geocaching.com.

Urządzenie eTrex Touch działa podobnie do standardowej nawigacji samochodowej, ale jest wyposażone w mapy i funkcje zaprojektowane z myślą o nawigacji podczas aktywności rekreacyjnych, takich jak wycieczki rowerowe i piesze. Niezależnie od tego, czy użytkownik zmierza w kierunku określonego celu, czy chce rejestrować swoje aktywności lub treningi i zapisać swoją aktywność, by się później nią podzielić, urządzenie eTrex Touch zapewnia wsparcie w serwisach on-line Garmin Connect i Garmin Adventures, gdzie również można wyszukiwać i pobierać aktywności ukończone przez innych oraz podzielić się swoimi przygodami.

Do zestawu standardowo dołączony jest uchwyt rowerowy ułatwiający korzystanie z urządzenia podczas jazdy na rowerze. Uchwyt rowerowy jest kompatybilny z innymi urządzeniami nawigacyjnymi Garmin.

Funkcja udostępniania pozwala bezprzewodowo przesyłać punkty, trasy i skrzynki geocachingowe między urządzeniem eTrex Touch 35 a zgodnymi urządzeniami firmy Garmin. Po połączeniu ze smartfonem otrzymujemy powiadomienia o przychodzących połączeniach i wiadomościach sms. Podczas wycieczki telefon możemy trzymać w bezpiecznym miejscu w plecaku i pozostawać w stałym kontakcie z cywilizacją… eTrex Touch 35 może także pełnić funkcję pilota do zdalnego sterowania naszymi kamerami sportowymi VIRB® XE, VIRB X i VIRB Elite.

Jak zdecydowana większość urządzeń spod znaku Garmin’a tak i eTrex Touch 35 nie należy do najtańszych, ale każdy jego użytkownik może być pewien, że w tej cenie ma bardzo dobry serwis i wysokiej jakości produkt, z którym raczej trudno konkurować.

Źródło informacji: