UWAGA: Trasa przebiegu szlaku nie testowana przez serwis LubimyRowery.pl.

Informacja o przebiegu pochodzi ze strony internetowej LGD Mazurskie Morze

Pobierz ślad GPX

Jak korzystać z map na stronie LubimyRowery.pl? – Przeczytaj TUTAJ

Długość szlaku: 32,6 km

Początek i koniec szlaku

Szlak zaprojektowany w formie niedomkniętej pętli. Rozpoczyna się ok. 5,5 km od Pisza. Do początku szlaku prowadzi z Pisza utwardzona ścieżka rowerowa, biegnąca równolegle do drogi krajowej nr 63. Rowerzysta może dowolnie wybrać kierunek jazdy szlakiem. Można rozpocząć go jadąc w kierunku wsi Trzonki, albo do Szczech Wielkich.

Trudność

Dystans szlaku jest dość krótki, ale pokonanie go nie należy do łatwych (szlak trudny). Znaczne wahania wysokości terenu, liczne zjazdy i podjazdy, piaszczyste nawierzchnie dróg wymagają dość dobrej kondycji i dla mało wprawnego rowerzysty mogą być zbyt wymagające.

Oznakowanie

Brak informacji o oznakowaniu w materiałach źródłowych.

Opis szlaku

Szlak przebiega po północnych terenach gminy Pisz i południowych gminy Orzysz. Turysta będzie prowadzony przez lasy, zabudowania, tereny otwarte i zabagnione, po drogach asfaltowych, gruntowych i piaszczystych, przez tereny okolicznych wsi. Chwilę odpoczynku można spędzić w połowie drogi nad malowniczym, wysokim brzegiem jeziora Śniardwy w okolicach Kwiku lub w Nowych Gutach.

Nawierzchnia szlaku

Bardzo urozmaicona – trasa szlaku wiedzie lokalnymi drogami asfaltowymi, polnymi i leśnymi duktami miejscami mocno zapiaszczonymi i trudno przejezdnymi.

Inne szlaki rowerowe w niedalekiej odległości

Szlak w koło Jeziora Śniardwy

Niebieski szlak rowerowy – Pętla Nidzka

Zalecany rower do przejazdu szlakiem: górski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *