Wenecja, Paryż, Rzym … w dwa dni na rowerze – LubimyRowery.pl

Termin: 29 – 30 września 2018

Poziom trudności: Łatwy

Proponowana wycieczka rowerowa  ma charakter rekreacyjny. Ma na celu zachęcenie amatorów i pasjonatów turystyki aktywnej do spędzania czasu w przepięknych pałuckich rejonach. To weekendowa wyprawa przygodowa bez rywalizacji sportowej. Dzienny dystans proponowanych wycieczek rowerowych oscylować będzie w przedziale 50-70 km. Na trasie należy liczyć się ze zmiennym ukształtowaniem terenu. Ewentualne wzniesienia nie powinny przysporzyć problemów średnio wprawnemu rowerzyście. W głównej mierze nawierzchnia dróg szutrowa i gruntowa, drogi leśne i polne dukty. W niewielkim stopniu drogi asfaltowe o nieznacznym natężeniu ruchu samochodowego.

Program imprezy

Uczestnicy rajdu spotykają się w przeddzień (czyli 28.09.2018 – piątek) w Bazie Rajdu w godzinach wieczornych.

Spotkanie integracyjne i wstępny instruktarz przed rajdem. Jeżeli chęci i czas na to pozwolą to posiedzimy przy grillu lub ognisku.

Wszystko po to, żeby w kolejnym dniu tuż po śniadaniu wyruszyć na szlak i nie tracić czasu na zakwaterowanie, zapoznawanie się i rozpakowywanie, itp.

Dzień 1, sobota 29 września 2018 r.

Rajd rowerowy – dystans około 60 – 70 km

Foto: Parafia Gąsawa

Po śniadaniu, czyli około godz. 9:00 wyruszymy na szlak i już po kilku kilometrach dotrzemy do pierwszej atrakcji… Muzeum Kolei Wąskotorowej. Tabor kolejowy w weneckim muzeum posiada najwęższy rozstaw kół w całej Europie a każdy parowóz ma swoje imię. W muzeum zgromadzonych jest kilka unikatowych eksponatów nie do zobaczenia nigdzie indziej na świecie. Po spotkaniu za parowozikami ruszymy na spotkanie z Diabłem Weneckim… taki przydomek miał niegdysiejszy właściciel zamku w Wenecji. Teraz po tym grodzie pozostały tylko ruiny, ale legendy o Mikołaju Nałęczu krążą tam do dziś. Kolejnym etapem będzie wizyta w Żninie a dalej w Paryżu. Z Paryża lokalnymi drogami wijącymi się pomiędzy polami uprawnymi, wzgórzami morenowymi i okolicznymi jeziorami wrócimy do Wenecji.

Pierwszy dzień wycieczki zakończymy prze grillowanej kiełbasce lub innych przysmakach…

Dzień 2, niedziela 30 września 2018 r.

Rajd rowerowy – dystans około 50 – 60 km

Foto: Gmina Gąsawa

Drugiego dnia wycieczkę rowerową rozpoczynamy również około 9:00. Po śniadaniu cofniemy się w czasie do czasów prahistorycznych i ruszymy w kierunku polskich Pompei… Biskupina. Różnica pomiędzy nimi jest taka, że Pompeje zasypał popiół wulkaniczny a Biskupin skrył się pod torfem i bagnami. Po historycznej lekcji w biskupińskim muzeum wyruszymy do Rzymu. Mijać będziemy okoliczne jeziora polodowcowe. Delektować się będziemy rozległymi pałuckimi krajobrazami. Z Rzymu po woli będziemy się przemieszczać leśnymi duktami w kierunku Wenecji i naszej Bazy Rajdu.

W godzinach późno popołudniowych opuszczamy gospodarstwo agroturystyczne i kończymy przygodę rowerową na Pałukach.

Do udziału w rajdzie zalecamy rower górski lub trekkingowy

Gdzie śpimy, gdzie i co jemy

Bazą rajdu jest atrakcyjne gospodarstwo agroturystyczne – Pani Anny i Piotra Gil. Pokoje głównie trzy i czteroosobowe z łóżkami oddzielnymi. Cały obiekt jest atrakcyjnie położony i dość dobrze wyposażony, pokoje czyste i z łazienkami. Aneksy kuchenne w pełni wyposażone. W ogrodzie tuż obok budynku mieszkalnego znajduje się miejsce do grillowania i biesiady na powietrzu. W związku z tym dobrze jest zaopatrzyć się we wsad na grilla – kiełbaska lub inne mięsko… Każdy wedle uznania i gustów.

Wyżywienie na czas trwania wycieczki każdy Uczestnik organizuje sobie sam.

Ubezpieczenie podczas wyjazdu

Wszyscy Uczestnicy zarejestrowani do 25.09.2018 objęci będą ubezpieczeniem NW na czas trwania rajdu. Zarejestrowani po tym terminie ubezpieczają się we własnym zakresie.

Co ze sobą zabrać i jak się spakować

Każdy uczestnik Rajdu zobowiązany jest posiadać sprawny rower oraz w razie awarii zapasową dętkę i podstawowe narzędzia do jego naprawy. Odzież adekwatną do pogody, ewentualnie kurtkę przeciwdeszczową w razie jej kaprysów. Warto mieć również gotówkę na ewentualne drugie śniadanie lub uzupełnienie płynów w czasie jazdy.

Każdego dnia jeździmy „na lekko” bez dużego bagażu. Każdy zabiera ze sobą tylko najpotrzebniejsze rzeczy. Cała reszta bagażu pozostaje w Bazie Rajdu.

Należy posiadać także dowód osobisty lub inny dokument tożsamości.

Bagaż i transport

Do Bazy Rajdu wszyscy Uczestnicy dojeżdżają we własnym zakresie. Organizator nie zapewnia dojazdu na miejsce startu ani nie zapewnia transportu w drodze powrotnej do domu po zakończeniu imprezy. Organizator nie ponosi odpowiedzialności wobec uczestników za ewentualne zdarzenia powstałe podczas dojazdu do i z miejsca rajdu. 

Dla Uczestników z okolic Trójmiasta – Organizator może zabrać 3 osoby swoim prywatnym autem. Opcja nie jest wliczona w cenę wycieczki. Do rozliczenia indywidualnie tylko koszty paliwa.

Zasady obowiązujące podczas rajdu

Warunkiem realizacji rajdu jest zebranie grupy minimum 10 Uczestników.

W przypadku niezebrania wymaganej na 3 dni przed rajdem liczby uczestników wszystkie wpłaty zostaną zwrócone.

Terminy

Przyjazd do Bazy Rajdu i zakwaterowanie Uczestników 28.09.2018 (piątek) w godzinach popołudniowych lub wieczornych.

Rozpoczęcie rajdu 29.09.2018 i zakończenie 30.09.2018 w miejscowości Wenecja (Baza Rajdu).

Uczestnicy rajdu spotykają się nie później niż w dniu rozpoczęcia rajdu w bazie noclegowej wyprawy w miejscowości Wenecja.

Adres:

Gospodarstwo Agroturystyczne Anna i Piotr Gil

Wenecja 16 88-400 Żnin

woj. Kujawsko-Pomorskie

http://agroturystyka-wenecja16.eu/

Liczba Uczestników ograniczona – maksymalnie 20 osób

Grupę prowadzi doświadczony przewodnik. Jest to osoba z dużym doświadczeniem rowerowym i turystycznym. Ze względów bezpieczeństwa nie należy wyprzedzać przewodnika ponieważ tylko on zna trasę rajdu. Do Przewodnika należy decyzja, kiedy i gdzie są organizowane postoje (kwestie do uzgodnienia z grupą Uczestników). Każdy Uczestnik jest zobowiązany do przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Podczas jazdy rowerem zabronione jest spożywanie alkoholu. Każdy Uczestnik jest zobowiązany do zachowania należytego bezpieczeństwa podczas jazdy.

Koszt uczestnictwa w rajdzie: 180zł

Potwierdzeniem rezerwacji jest wpłata na konto organizatora.

Cena uwzględnia obsługę grupy uczestników przez doświadczonego przewodnika, który pilotuje całą trasę, w razie awarii służy pomocą techniczną i zapleczem sprzętowym, sprawuje opiekę nad uczestnikami, posiada także apteczkę pierwszej pomocy.

Dodatkowo w opłacie uczestnictwa:

– 2 noclegi

– Ubezpieczenie NW na czas udziału w rajdzie dla każdego Uczestnika

– bilet wstępu do Muzeum Kolei Wąskotorowej i do ruin zamku w Wenecji

– bilet wstępu do Muzeum w Biskupinie

– przygotowanie grilla

– podatek VAT

Podany koszt nie obejmuje:

– wydatków natury osobistej

– wyżywienia na czas trwania wycieczki

Rezerwacja oferty

Wcześniej dokładnie zapoznaj się z Regulaminem.

Formularz REZERWACYJNY dostępny pod linkiem  TUTAJ

Rezerwacji można dokonać telefonicznie lub mailowo na adres: lubimyrowery@gmail.com

Umowę Uczestnictwa przysyłamy e-mailem.

Termin wpłaty: do 3 dni od momentu dokonania rezerwacji.

Tytuł przelewu: Wenecja 2018 – Imię i Nazwisko Uczestnika.

Nr rachunku: 90 1142 0008 0000 1662 0049 4082

W razie pytań prosimy o kontakt z Organizatorem: 

Piotrek Książek, tel.: +48 509 988 052, mail: lubimyrowery@gmail.com

Tak się bawiliśmy na wcześniejszych rajdach i wycieczkach

LINK