Poniosło mnie Mevo...
Rower Metropolitalny Mevo to nowy twór komunikacji publicznej w Pomorskim. Projekt sfinansowany w znacznej części ze środków unijnych. Od wczoraj można z niego korzystać na terenie miast, które zostały objęte systemem.
Ja nie będę się rozwodził nad genezą systemu bo nie o to mi chodziło. Postaram się Wam podrzucić kilka linijek tekstu w kwestii mojej opinii.
Dopadłem gravela... - Marin Four Corners
Kupiłem gravela… Marin Four Corners zawitał w mojej satajni. Dlaczego? Bo chciałem, chciałem go po prostu mieć! To taka fascynacja od pierwszego wejrzenia. Teraz z każdą jazdą, z każdym kolejnym wypadem rowerowym ten stan się pogłębia, a ten dzikus coraz bardziej mnie pozytywnie zadziwia. Ale po kolei…
Nowa nawigacja dla rowerzystów w ofercie Mio
Marka Mio, lider w dziedzinie urządzeń z systemem GPS, wprowadziła do swojej oferty nowy model nawigacji rowerowej – Cyclo 205. Urządzenie zostało opracowane z myślą o miłośnikach turystyki rowerowej, którzy lubią monitorować dane dotyczące własnej wydajności oraz zdrowia.
Sztywny Angol, diabłem podszyty – Whyte 905
Whyte 905 RSKilka tygodni temu miałem okazję zapoznać się z rowerami Whyte’a w trakcie targów Bike Festiwal 2016 w Gdańsku. Pierwsze co przyciągnęło moją uwagę to ich krzykliwa i jaskrawa kolorystyka i „jakaś taka inna geometria ramy” … Szczerze mówiąc mocno mnie to zaintrygowało. Kilka słów z przedstawicielem dystrybutora na stoisku targowym skutecznie zachęciło mnie, żeby przyjrzeć się tej marce z bliska. Tak się zaczęła moja przygoda z 905-tką ...
Whyte – nowy gracz na polskim podwórku
whyteworldPolski rynek rowerowy, wydawać by się mogło oferuje już na tyle szeroką paletę marek, modeli i rodzajów rowerów, że nie ma w nim już miejsca dla kolejnego gracza. Oczywiście… dla gracza oferującego „zwyczajne” rowery może i nie ma, ale dla kogoś kto oferuje nie tylko rowery, ale proponuje rozwiązania nieszablonowe, nowatorskie, kreujące i wytyczające kierunki, kogoś kto tworzy zwycięzców i pogromców różnego rodzaju testów i rankingów z pewnością miejsce się znajdzie.
Tak jest w przypadku marki Whyte...
Dwaj bracia, dwa Scott-y, który bardziej odpowiedni – Porównanie
ScottIstotnym przy wyborze roweru górskiego jest jasne sprecyzowanie oczekiwań i celów. Podstawowych zestawem pytań, na które należy sobie odpowiedzieć to: Do czego jest mi potrzebny rower? Do jazdy rekreacyjnej, czy tej z większą dawką adrenaliny? W jakim terenie będę się poruszał?
Full czy hardtrail? Oto jest pytanie...
Scott i kwintesencja jakości w wydaniu full suspension
scott genius vs. scott sparkNie będzie nowością jeżeli powiem, że zdecydowana większość nowych rozwiązań wywodzi się spoza wielkiej wody… choć w tym przypadku tylko korzenie tego rowerowego giganta wywodzą się z USA, a sama firma swą główną kwaterę od kilku dziesięcioleci zlokalizowała w Szwajcarii. I to również można zauważyć w jej produktach… szwajcarska precyzja nie jest im obca.
RearViz – zwierciadełko powiedz przecie … co za mną jedzie
RearVizKiedyś były niemalże nieodłącznym elementem każdego roweru. Dzisiaj są już zdecydowanie rzadziej widywane na kierownicach rowerów. Jedni ich nie używają bo na kierownicy już nie ma miejsca, inni ze względu na duże ryzyko uszkodzenia, a jeszcze inni … bo nie pasuje do stylu… Daleko, daleko od Wisły ktoś wpadł na pomysł żeby lusterko zabrać z kierownicy na ramię rowerzysty. Tak powstał RearViz ...
Garmin Varia Vision – Inteligencja w okularach
Garmin Varia VisionInteligentne technologie coraz częściej urozmaicają życie kolarzom. Pod koniec ubiegłego roku Garmin zaprezentował serię inteligentnych urządzeń Varia, w skład którego wchodzi system oświetlenia i radar wsteczny. W pierwszych dniach tego roku na targach CES 2016 w Las Vegas koncern przedstawił światu swój kolejny futurystyczny gadżet z serii Varia Vision...
FatBike – nowa moda czy rower wielozadaniowy?
FatBike Scott Big Ed vs. Specjalized FatboyFatBike… Tłuścioch, Grubas… tak pieszczotliwie mówią o nich niemalże wszyscy. I pewnie pod kątem tych inwektyw są postrzegane jako ciężkie, niezdarne i czołgopodobne rowery… Sam zanim dosiadłem „Grubasa” sądziłem, że porusza się w terenie z gracją Jelcza z naczepą. Nic bardziej mylnego...
Rodzinny partner na wędrówki od Garmina … eTrex Touch 35
Garmin-eTrex-Touch-35_5eTrex Touch 35 to nowość w linii urządzeń nawigacyjnych z ekranem dotykowym wśród szerokiej gamy zabawek Garmin’a. Najnowszy model eTrex’a charakteryzuje się łatwą i wygodną obsługą . Polecany jest aktywnym rodzinom spędzającym wolne chwile na świeżym powietrzu, ale zadowoleni z jego funkcjonalność powinni być również amatorzy turystyki rowerowej i wspinaczek górskich.
Inteligentne oświetlenie i radar Garmin VARIA
cf-lg (2)Jesień to czas kiedy dzień jest znacznie krótszy i zdecydowanie częściej zdarzają się różnego rodzaju rewelacje pogodowe zaburzające widoczność. To właśnie jesienią zdecydowanie wzrasta zagrożenie potrąceń rowerzystów. Ale jesień to również czas premiery nowego urządzenia firmy Garmin – producenta znanego głównie z rozwiązań nawigacyjnych.
Karbon od MERIDY… to co chcesz wiedzieć o jego produkcji …
Merida Scultura 2016Merida jest jednym z czołowych producentów karbonowych ram na świecie. Lekkie i wytrzymałe, każdego dnia służą rowerzystom w różnych zakątkach globu, a także zawodowcom w najważniejszych wyścigach świata. Poznajcie szczegóły precyzyjnej i czasochłonnej produkcji karbonowych ram Merida.