Pierwszy krok do połączenia międzynarodowych tras rowerowych w Pomorskim.
Samorząd Województwa Pomorskiego dofinansuje kwotą do 50 tys. zł prace projektowe nad trasą rowerową między Drewnicą a Mikoszewem na wałach wiślanych. Gmina Stegna, z gotową dokumentacją budowlaną, będzie mogła starać się o środki na budowę szlaku w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Rosja 2014-2020.
Rowerem w !Pomorskie. Rusza budowa Pomorskich Tras Rowerowych
Za trzy lata pierwsi cykliści wyruszą po niemal 670 kilometrach Pomorskich Tras Rowerowych. Będą mogli nie tylko wypróbować nowe nawierzchnie i infrastrukturę, ale także podziwiać uroki pomorskiej przyrody. Wkrótce ruszą prace budowlane i modernizacyjne na odcinkach dróg lokalnych i szlaków rowerowych województwa pomorskiego, które są związane z największym projektem rowerowym regionu i jednym z największych w skali kraju.
Rusza II etap budowy szlaku rowerowego wokół Tatr
dsc_1156W przyszłym roku rozpocznie się budowa II etapu Szlaku rowerowego wokół Tatr. Projekt flagowy dotyczący realizacji II etapu Historyczno-kulturowo-przyrodniczego szlaku wokół Tatr został zatwierdzony przez Komitet Monitorujący Program Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020. Oznacza to, że na wiosnę 2017 roku będzie mogła rozpocząć się budowa kolejnych odcinków ścieżek rowerowych w polskiej i słowackiej części Szlaku wokół Tatr, który jest strategicznym przedsięwzięciem Euroregionu „Tatry”.
Tradycyjne mapy w aplikacji mobilnej dla aktywnych – Compass i Traseo łączą siły!
baner_800x800Po raz pierwszy w Polsce turystyczna aplikacja mobilna wykorzystuje podkłady mapowe wykonane przez profesjonalne i cenione na rynku wydawnictwo kartograficzne. Mapy Wydawnictwa Compass znalazły się w społecznościowej aplikacji Traseo skierowanej do pasjonatów aktywnego trybu życia i podróży oraz miłośników systemów GPS w turystyce. Aplikacja umożliwia wyszukiwanie ciekawych tras w pobliżu, a także nagrywanie i publikowanie własnych śladów GPS i propozycji tras wycieczek.
Rowerowe bagażniki na hak. Trzecia tablica legalna od 2016 roku
Trzecia tablica rejetracyjnaZ początkiem 2016 r. wchodzą w życie przepisy umożliwiające wydanie trzeciej tablicy rejestracyjnej, którą można umieścić na – montowanym na samochodowym haku holowniczym – bagażniku do przewozu rowerów. Na problem braku odpowiednich regulacji od dawna uwagę zwracało środowisko rowerowe oraz przedsiębiorstwa zajmujące się sprzedażą tego rodzaju bagażników.
Wschodnie Trasy Rowerowe Green Velo – Jesienny test
Green Velo - OznakowanieGreen Velo – wokół tego projektu krąży wiele pozytywnych opinii – „achów i ochów” bez liku…, ale równie wiele jest negatywów i hejtu internetowego… Nie dawniej jak tydzień temu wróciłem z jesiennego przejazdu przez dwa sąsiadujące województwa (Lubelskie i Podlaskie).
Jesień i niebawem zima … sezon się nie kończy
Sezon się nie kończyJesień wcale nie musi oznaczać końca turystycznego sezonu rowerowego… Pomimo tego, że ten rodzaj wypoczynku kojarzy się większości rowerzystów z wiosną lub latem, wakacyjną wyprawą lub długimi weekendami. Turystyka rowerowa to forma aktywności, którą można z powodzeniem uprawiać cały rok – nawet zimą...
Tam gdzie kaszubska żurawina dojrzewa… – czyli relacja z Żurawinowego Rajdu Rowerowego
P1030694Tegoroczny Festiwal Żurawiny to druga edycja lokalnego wydarzenia rekreacyjno-kulinarnego organizowanego przez Kaszubskie Stowarzyszenie Agroturystyczne „Kościerska Chata” z Kalisk koło Kościerzyny. Tematem przewodnim dwóch dni świętowania … bo taką atmosferę można było odczuć podczas festiwalu… była kaszubska żurawina. Dla aktywnych uczestników festiwalu zaplanowaliśmy dodatkową atrakcję jaką był Żurawinowy Rajd Rowerowy.
Relacja z I Rodzinnego Rajdu Rowerowego - Wdzydze 2015
I Rodzinny Rajd Rowerowy - Wdzydze 2015I Rodzinny Rajd Rowerowy to już historia … ale za to jak pozytywna!!! Dlaczego? Wystarczy przejrzeć zdjęcia z rajdu … Czyż uśmiechnięte i zadowolone twarze uczestników dorosłych i co najważniejsze dzieci nie są dowodem na udaną zabawę? Sami zobaczcie jak bawili się mali, więksi i całkiem dorośli rowerzyści podsumowując wakacje.
Turystyka rowerowa w Polsce i system certyfikacji obiektów noclegowych LubimyRowery.pl
lubimyrowery-favik-bikeJak pokazują przytoczone przez artykuł badania w najbliższych latach turystyka rowerowa będzie rosła w siłę. Niestety nasze polskie realia pokazują również, że dzieli nas olbrzymia przepaść pomiędzy krajami, w których ten rodzaj turystyki jest bardzo popularny. Serwis LubimyRowery.pl idzie za trendem i wprowadzamy swój własny system certyfikacji. Sprawdź jakie korzyści przyniesie on rowerzyście i obiektom noclegowym.
System oznakowania szlaków turystycznych
Przykłąd łączenia oznakowania krajowego i międzynarodowegoDobrze oznakowany szlak to taki, którym można poruszać się pieszo lub na rowerze bez konieczności używania mapy turystycznej. Rzeczywistość pokazuje nieco odmienną sytuacje. Oczywiście nie wszystkie szlaki w Polsce wymagają posiłkowania się mapą, ale lepiej bez mapy nie wyruszać na nieznany szlak.

Więcej informacji? Kliknij nagłówek wpisu.
Obiekt noclegowy przyjazny rowerzyście – Jakie warunki powinien spełniać
Turysta nocujący w obiekcie przyjaznym rowerzyście może komfortowo odprężyć się na koniec dnia, a jego rower jest schowany w bezpiecznym miejscu. Obiekty noclegowe przyjazne turyście rowerowemu to jednak coś więcej.
Szlaki turystyczne przyjazne rowerzystom – Czyli jakie?
Pomorskie - Szlak HutniczySzlak rowerowy to odcinek trasy dla rowerzystów oznaczony specjalnymi znakami, którego przebieg prowadzi istniejącymi drogami publicznymi, wykorzystuje elementy infrastruktury dróg leśnych oraz wałów przeciwpowodziowych. Szlak przyjazny rowerzystom - Czyli jaki?
Międzynarodowy szlak R-10 na Ziemi Słupskiej
Różnorodność krajobrazu oraz rzeźby terenu sprawia, że Pomorskie to doskonałe miejsce do uprawiania turystyki rowerowej. Każdy znajdzie tu coś dla siebie: Kaszuby to wzgórza, na Żuławach dominują równiny, natomiast na Kociewiu i Powiślu występują obie te formy. Przez północną część Kaszub, Ziemię Słupską, Trójmiasto i Żuławy będzie prowadziła projektowana międzynarodowa trasa rowerowa R-10.