Zimowe wycieczki rowerowe to nie przyjemność dla każdego, ale każdy powinien spróbować. Tegoroczna zima na pomorzu nie dokucza zbytnio rowerzystom i amatorom rowerowych wycieczek. Temperatury i opady śniegu nie są nadto dokuczliwe i sprzyjają nawet całodniowym wypadom na dwóch kołach w teren. Trzeba tylko zachować kilka elementarnych zasad, które pozwolą cieszyć się przyjemnością z jazdy. 

Wyspa Sobieszewska zimą

Minionej niedzieli zaproponowałem chętnym zimowych rowerowych wrażeń wycieczkę na Wyspę Sobieszewską. Warunki jakie zaoferowała nam aura były takie jakie mogliśmy sobie wymarzyć na zimową wycieczkę. Delikatny mróz, prószący śnieg… czego chcieć więcej? Może przydałoby się nieco więcej słońca i mniej wiatru na otwartych przestrzeniach. Odrobinę nas „wywiało” w drodze w kierunku wyspy za to jadąc plażą od wschodu w stronę gdańskiego portu cieszyliśmy się wiatrem w plecy. Od wiatru skutecznie osłonił nas sobieszewski las. Leśne dukty skryte w jego gęstwinie pokryte puszystym i jeszcze nie udeptanym białym puchem dostarczył mnóstwo dziecięcej frajdy z jazdy. Podczas jazdy zaśnieżonymi leśnymi ścieżkami trzeba być czujnym… nietrudno o wywrotkę na skrytym pod śniegiem konarze lub wystającym korzeniu. 

Plaża na Wyspie Sobieszewskiej zimą

Naszym głównym celem wycieczki była przejażdżka zamarzniętą plażą… w końcu tylko jedna roku daje takie możliwości. W każdej innej oczywiście jest to możliwe, ale na FatBike-u… Jazda gładką jak stół plażą to super wrażanie. Warto na nie czekać cały rok. Może i dlatego daje tyle frajdy. Kto nie próbował, powinien choć raz zasmakować… Warto dla tego nieco zmarznąć. 

Chcesz wybrać się naszym śladem? TUTAJ pobierzesz mapkę i gpx trasy

Każda zimowa wycieczka rowerowa to dla jednych przyjemność, dla innych wyzwanie lub opcja niemożliwa. Ja należę do tych co czerpią z tego energię i przyjemność. Ale do takiego wypadu rowerowego koniecznie trzeba się przygotować. Kilka rad i prostych patentów znajdziecie w poczynionych przeze mnie wcześniej artykułach:

  1. Zimowy bidon awaryjny 
  2. Jak poradzić sobie z marznącymi stopami  
  3. Co spakować do plecaka na zimowy wypad rowerowy    
  4. Jak się ubrać zimą na rower  
  5. Jak przygotować rower do zimy     

Może i niektóre elementy wymagają aktualizacji, ale temat przewodni artykułów z pewnością będzie aktualny jeszcze przez długi czas. A jeżeli macie sugestie co do treści poradników, piszcie śmiało: lubimyrowery@gmail.com

Autor: Piotrek Książek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *